Email: info@ciceronechemi.com --------- ارتباط با واحد صادرات:Export@ciceronechemi.com
Tel: 051-43268300-3

بیکینگ پودر

بیکینگ پودر

معرفی محصول

  بیکینگ پودر یک ماده خشک شیمیایی است که ترکیبی از بی کربنات سدیم و یک اسید ضعیف و یک پرکننده (فیلر) می باشد . بیکینگ پودر باعث کاهش  زمان و نیرو ی کار لازم برای تهیه کیک و نان شد . اولین کسی که بیکینگ پودر را اختراع کرد شیمی دان انگلیسی و تولید کننده مواد غذایی آلفرد برد در سال 1843 بوده است.  

عملکرد

برای افزایش حجم کیک و کلوچه و سایر موارد مشابه استفاده می شود به این صورت که این ماده با آزاد کردن گاز دی اکسید کربن در خمیر باعث افزایش حجم در آنها می شود . بیکینگ پودر در دو گرید مختلف تولید می­شود، گرید تک مرحله ای و گرید دو مرحله ای.

یک مرحله ای

فرمولاسیون آنها بر پایه یک اسید است . اسید مورد استفاده ممکن است سریع عمل کند یا کند عمل کند . یک اسید سریع زمانی که با جوش شیرین و آب مخلوط شود در دمای اتاق واکنش می دهد . اولین بیکینگ پودر تک مرحله در سال 1843 تولید شد .

دو مرحله ای

فرمولاسیون آنها بر پایه 2 اسید می باشد . اسید اول ، ابتدا در دمای اتاق واکنش می دهد . اسید دوم زمانی که به آن گرما برسد شروع به واکنش می کند (60 درجه سانتیگراد) اولین بیکینگ پودر دو مرحله در سال 1860 کشف شد . نمک های اسیدی که در حرارت پایین عمل می کنند : کرم تارتار نمک های اسیدی که در حرارت بالا عمل می کنند : سدیم اسید پیرو فسفات ، مونو کلسیم فسفات بیکینگ پودر ها علاوه بر اسید و قلیایی که در فرمالاسیون آنها وجود دارد از نشاسته هم نیز در آن به عنوان فیلر ، جاذب رطوبت در زمان پخت و ماندگاری محصول نهایی استفاده می کنند .

موارد استفاده

بیکینگ پودر سیسارون شیمی با برند سی پل در گرید های مختلف جهت مصرف در انواع کیک ، کلوچه ، بیسکوئیت ، ویفر، کوکی ها ، نان و انواع محصولات آردی و قنادی ها مطابق درخواست مشتریان تولید می­گردد.